Aktualności

Aktualności

DEFIBRYLATOR W BIERUŃSKIEJ KOMENDZIE

 

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to urządzenie, jakiego należy użyć w przypadku udzielania pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia – gdy osoba taka jest nieprzytomna i nie oddycha. Sprzęt trafił do 32 jednostek śląskiej Policji.

 

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, w poczekalni dla interesantów, znajduje się urządzenie AED. To automatyczny defibrylator zewnętrzny. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności defibrylacja pozwala na przeżycie w 70 procentach przypadków. W wielu przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji poprzez wczesną defibrylację. Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search