Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 8 września 2024 02:02
PRZECZYTAJ!

Po raz trzeci rywalizowali w triathlonie

Impreza sportowa po nazwą Lędziński Cross Triathlon pod patronatem burmistrza miasta cieszy się coraz większą popularnością i zatacza coraz szersze kręgi. W niedzielne przedpołudnie, 30 czerwca, trzecią jej edycję, która odbyła się na terenie ośrodka rekreacyjno-sportowego Zalew (a jej zakończenie nastąpiło na stadionie MKS-u), ukończyło aż 80 zawodniczek i zawodników, a tylko dwie osoby wycofały się na trasie.

Najpierw rywalizowali  na basenie otwartym na dystansie 300 m stylem dowolnym, potem pokonywali 12 km rowerem, a trzecią konkurencją był bieg na 4 km z metą na stadionie.

W kategorii open kobiet zwyciężyła Joanna Janicka-Jawor z Mysłowic przed Alicją Baranek z Gliwic i Judytą Lucką z Bielska-Białej. Kategorię open mężczyzn wygrał Dawid Waloski z Jaworzna, drugi był Marcin Mosbauer – też z Jaworzna, a trzeci Eryk Kapcia z Chrzanowa.

Nagrodzono również najlepsze triathlonistki i najlepszych triathlonistów w poszczególnych kategoriach wiekowych, a medale uczestnictwa w rywalizacji otrzymali wszyscy, którzy ukończyli zawody. Dodajmy, że najlepszą zawodniczką z Lędzin okazała się  Sylwia Papiernik, najlepszym zawodnikiem Jacek Mikolasz.

Puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczali przedstawiciele władz miasta: burmistrz Marcin Majer i wiceprzewodniczący Rady Miasta – Bogdan Radoń, a także radny Sejmiku Województwa Śląskiego - Paweł Bańkowski.

Zawody prowadził, jak zwykle, Marcin Jawor, który był też wraz z Sebastianem Walą, wspomnianą J. Janicką-Jawor, Jakubem Żydzikiem, Mateuszem Kokotem współorganizatorem tej imprezy sportowej z ramienia UKS Orka Lędziny, Emjot Tri Team, Nemos, MKS Lędziny i UM Lędziny. Fundatorami nagród byli Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i firma Coca-Cola. Zawodnicy mogli skorzystać też z zabiegów fizjoterapeutów, a pomocą w roli wolontariuszy służyła też grupa dzieci z lędzińskich szkół : SP 1 i SP 3.