Sport

Sport

NA CO STAĆ IMIELINIANKI W NADCHODZĄCYM SEZONIE?

 

Już jutro swoje zmagania w rozgrywkach I Ligi Śląskiej Kobiet rozpoczną siatkarki MKS COPCO Imielin. W pierwszym meczu na własnym parkiecie podejmą zespół BKS Stal Bielsko-Biała II.

 

- Przed nami długi, ciężki sezon. Nie ukrywam tego, że budowaliśmy zespół z jasnym celem – awansem do II ligi PZPS. Byłaby to sytuacja bez precedensu – możemy stać się pierwszą drużyną w najnowszej historii Imielina i powiatu bieruńsko-lędzińskiego, która może awansować do rozgrywek ogólnopolskich w dyscyplinach zespołowych – podkreśla Bartosz Kilijański, prezes MKS COPCO Imielin.

Zespół oprócz walki o końcowy triumf w I Lidze Śląskiej Kobiet oraz tytuł Mistrza Śląska, weźmie udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Będzie to idealna okazja do przetarcia się z zespołami z wyższych klas rozgrywkowych. Mecz pierwszej rundy Pucharu Polski już 13 października w imielińskiej hali z zespołem KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

- MKS COPCO IMIELIN to zespół z aspiracjami na awans do drugiej, ogólnopolskiej ligi siatkówki kobiet. Warto wspomnieć o wykwalifikowanej kadrze trenerskiej oraz bardzo dobrej organizacji w klubie. W sezonie 2021/22 drużyna seniorska będzie mieszanką młodości i doświadczenia, a to będzie wielkim atutem dla Imielińskiej społeczności. Dodatkowo chcemy dobrze zaprezentować się w Pucharze Polski i namieszać trochę w tych rozgrywkach. Już nie mogę doczekać się zbliżającego sezonu! – mówi Aleksandra Buczek, kapitan zespołu, do niedawna występująca w zespołach zaplecza TAURON Ligi – Asotrze Płomień Sosnowiec, Grupie Azoty PWSZ Tarnów czy też 7R SOLNA Wieliczka.

Pomimo problemów zdrowotnych, z jakimi zmaga się kilka zawodniczek, sztab trenerski jest pełen optymizmu przed zbliżającym się sezonem.

- Niestety kilka zawodniczek uległo mniej lub bardziej poważnym kontuzjom. Jednak nie poddajemy się i nadal walczymy o najwyższe cele! Ogólnie uważam, że Imielin to świetne miejsce na siatkówkę. To ludzie pełni pasji i zaangażowania w nasz projekt. Uważam, że zarówno Imielin jak i cały powiat bieruńsko-lędziński, posiadając tak wspaniałą bazę sportową, zasługuje na to, żeby reprezentował ich przedstawiciel na szczeblu ogólnopolskim. Wierzę, że razem nam się uda! – dodaje Rafał Kalinowski, pierwszy trener zespołu.

Przed sezonem w roli sponsora tytularnego do klubu dołączyła firma COPCO.

– To fantastyczna wiadomość tuż przed startem rozgrywek. Z pewnością wsparcie udzielone przez firmę COPCO pomoże zrealizować wszystkie cele, jakie założyliśmy sobie przed tym sezonem, w tym bardzo ambitny cel awansu siatkarskiej drużyny seniorek do II ligi PZPS. Mam nadzieję, że to tylko początek wspólnej, fantastycznej przygody. Jestem pewien, że nasza współpraca przyniesie korzyści dla każdej ze stron – dodaje Bartosz Kilijański.

Imielinianki wszystkie domowe mecze będą rozgrywać w hali sportowej w Imielinie przy ulicy Miarki 7. Na najbliższy zapraszamy już jutro o godzinie 17.00. Informacje o pozostałych meczach będą publikowane na bieżąco na www.facebook.com/mksimielin oraz mks.imielin.pl.

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search