Aktualności

Aktualności

Po naszymu

 

Konkurs gwary śląskiej dla przedszkolaków na stałe zagościł w kalendarzu imprez kulturalnych powiatu bieruńsko-lędzińskiego. 9 grudnia odbyła się już 4 edycja konkursu, a jego organizatorem, tak jak poprzednich latach, było Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu.

 

Patronat nad Konkursem "Po naszymu", tradycyjnie objął Starosta Bieruńsko-Lędziński Bernard Bednorz, przewodniczący Jury, w którym zasiadały również Pani dr Anna Początek oraz Pani Krystyna Czajowska. Na rozstrzygnięcie konkursu obie panie przybyły w śląskich strojach, a starosta Bernard Bednorz i wicestarosta Konrad Mateja w mundurach górniczych, aby podkreślić śląski charakter wydarzenia. Niestety, podobnie jak ubiegłoroczna, obecna edycja konkursu odbyła się zdalnie.

W konkursie udział wzięły dzieci z przedszkoli znajdujących się w powiecie. W kategorii dzieci młodszych (3-4 latki) pierwsze miejsce zajął Ignacy Boettcher, a kolejne Michalina Pyda oraz Jagoda Bobla.

W kategorii dzieci starszych (5-6 latki) pierwsze miejsce przypadło Oliwii Gałce, drugie miejsce zajął Sebastian Spadek, a trzecie Bartosz Krawczyk.

Do rąk laureatów słownych potyczek w śląskiej gwarze niebawem trafią nagrody ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński, a dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali drobne upominki. Konkurs zamknął krótki występ artystyczny przedszkolaków z bieruńskiej „trójki”.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search