Aktualności

Aktualności

Policjanci spełniają marzenia

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu nie pozostają obojętni na ludzką krzywdę i chętnie pomagają. Pomoc w spełnianiu dziecięcych marzeń zawsze jest wyjątkowa i daje satysfakcję obu stronom. W takim właśnie przekonaniu utwierdziła mundurowych ostatnia wizyta w bieruńskiej jednostce 13-letniego Grzesia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Chłopiec miał okazję przyjrzeć się tajnikom trudnej pracy policyjnej i choć na chwilę poczuć się jak stróż prawa.

 

Sobotnie popołudnie spędzone w towarzystwie bieruńskich policjantów na długo pozostanie w pamięci nastolatka, jego młodszej siostry i rodziców, którzy towarzyszyli chłopcu podczas wizyty w komendzie.

Wizyta rozpoczęła się w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Bieruniu, w którym chłopca i jego najbliższych, w imieniu szefa bieruńskich policjantów przywitał jego zastępca – komisarz Dariusz Kasperek. Nastolatek z dumą spoglądał na rodziców zza biurka najważniejszego policjanta bieruńskiego garnizonu, gdzie przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy szef. Z dużym zainteresowaniem chłopiec wysłuchał wykładu technika kryminalistyki, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy i zaprezentował część jej tajników. Ciekawym doświadczeniem była też możliwość przyjrzenia się z bliska policyjnemu sprzętowi, który zaprezentowali: podkomisarz Dariusz Stypułkowski oraz sierżant sztabowy Katarzyna Szewczyk. Grześ i jego siostra otrzymali od policjantów przydatne gadżety, które poprawią ich bezpieczeństwo i które będą przypominały dzieciom o niezwykłych odwiedzinach u stróży prawa.

Ten wyjątkowy dzień z pewnością i mundurowym utkwi w pamięci na długo. Szczególnie uśmiech na twarzy chłopca, który jak każdy nastolatek ma swoje marzenia. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich. Grzesiowi życzymy dużo zdrowia i spełnienia jeszcze wielu marzeń.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search