Aktualności

Aktualności

Bieruńskie maluchy kochają zwierzęta

 

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Bieruniu doskonale już wiedzą, jak należy traktować zwierzęta i na czym polega właściwa opieka nad nimi. Prelekcje dla najmłodszych na temat ochrony praw zwierząt przeprowadzili policyjni profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Lokalnego - partnerem kampanii społecznej pn. „Naturalnie, że chronimy”.

 

Warsztaty pod nazwą „Zielony Śląsk” są cyklem 50 spotkań z mieszkańcami Katowic, Tychów, Mysłowic oraz powiatów pszczyńskiego i bieruńsko–lędzińskiego. Realizowane są w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021. Przedsięwzięcie to możliwe jest dzięki podpisaniu porozumienia międzyinstytucjonalnego w ramach kampanii społecznej „Naturalnie, że chronimy”, pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Centrum Rozwoju Lokalnego, Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Katowicach, Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

W ramach prowadzonych warsztatów uczestnicy z województwa śląskiego zwiększają świadomość i zdobywają wiedzę nie tylko teoretyczną, z zakresu szeroko pojmowanej ochrony środowiska, ale również praktyczną, pozwalającą dbać o środowisko naturalne i w sposób zrównoważony korzystać z zasobów przyrodniczych.

Z takim właśnie przesłaniem bieruńscy policjanci i przedstawiciele CRL odwiedzili milusińskich z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Bieruniu. W trakcie dwudniowych warsztatów dzieci w wieku 4-6 lat miały okazję dowiedzieć się jakie zachowania względem zwierząt są właściwe, jak należy traktować czworonogi i opiekować się nimi. Wypracowanie u najmłodszych właściwej postawy względem zwierząt zaowocuje zapewne w przyszłości i będzie miało pozytywny wpływ na poprawę praw zwierząt oraz skuteczniejszą ochronę środowiska.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search