Aktualności

Aktualności

Młodzi artyści z Bierunia laureatami konkursu o bezpieczeństwie

 

21 września  został rozstrzygnięty konkurs „Artystyczny przeWODNIK”, który skierowany był do dzieci i młodzieży w całym kraju. Udział w nim wzięli również najmłodsi mieszkańcy powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Młodzi artyści z Bierunia, którzy nagrali spot filmowy, zajęli w swojej kategorii wiekowej I miejsce!

 

Ogólnopolski konkurs „Artystyczny przeWODNIK” zorganizowany został przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wspólnie z partnerem Fundacją PZU, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mogły w nim wziąć udział osoby lub zespoły (maksymalnie do trzech osób) składające się z uczestników, którzy nie ukończyli 18 lat, działające pod opieką pełnoletniego opiekuna. Do 10 września br. do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji można było nadsyłać prace plastyczne oraz filmy zrealizowane dowolną techniką cyfrową. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promując jednocześnie zdrowy i aktywny tryb życia.

W kategorii wiekowej 5-11 lat – spot filmowy, pierwsze miejsce zajął trzyosobowy zespół dzieci, które uczestniczą w zajęciach Świetlicy Wsparcia Dziennego „Nadzieja” w Bieruniu. Szczepan, Zuzanna i Vanessa na najlepszym poziomie reprezentowali przede wszystkim bieruńską świetlicę, ale też naszą komendę i cały powiat bieruńsko-lędziński.

Do udziału w konkursie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu zachęcali dzieci i młodzież z naszego powiatu podczas przedwakacyjnych i wakacyjnych spotkań profilaktycznych. Jak się okazuje, uwaga, którą mundurowi kierują na edukację najmłodszych, przynosi dobre efekty.

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search