Aktualności

Aktualności

Bezpieczne wakacje młodych kierowców

 

Policjanci z Bierunia i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach spotkali się z uczniami klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach. Funkcjonariusze przygotowali dla młodzieży ciekawe prelekcje na temat bezpieczeństwa młodych kierowców. Tłumaczyli na czym polega i jak ważna jest odpowiedzialność i pokora za kierownicą.

 

Policjanci z Bierunia i katowickiej komendy wojewódzkiej poświęcili młodzieży wiele uwagi, przekazując swoje cenne doświadczenia związane z bezpieczeństwem, głównie w ruchu drogowym. Nie zabrakło porad w zakresie przepisów dotyczących młodych kierowców, jak również bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Policjanci ruchu drogowego omówili obowiązujące od niedawna nowe przepisy związane z korzystaniem z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch, a także nowe przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolicające dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym oraz związane z zachowaniem minimalnego odstępu między pojazdami.

Z uczniami rozmawiał też dzielnicowy z rejonu Lędzin, który jest miłośnikiem motocykli. Policjant i jego partnerka przyjechali do szkoły swoimi jednośladami, by przekazać młodzieży praktyczne wskazówki związane z odpowiedzialną jazdą na motocyklu. Uczniowie dowiedzieli się też o wymaganych kategoriach uprawnień w zależności od wieku kierowcy i pojemności silnika jednośladu, o korzyściach płynących z posiadania odpowiedniego stroju na motorze i przede wszystkim używania kasku ochronnego, co młodzi ludzie często bagatelizują.

Policjanci z komendy wojewódzkiej przekazali uczniom odblaskowe kamizelki promujące kampanię prowadzoną na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Nie bądź następny”.

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search