Aktualności

Aktualności

Nie ma kasy na papier toaletowy, ale jest na miejską propagandę.

 

W Lędzinach mieszkańcy zrzucają się już prawie na wszystko.

 

Rodzice zbierają pieniądze na środki czystości w przedszkolu nr 1. Takiego sms-a dostali od Rady Rodziców:

Z uwagi na utrzymującą się trudną sytuację finansową Gminy zmuszeni jesteśmy poprosić o Państwa pomoc w zakupie środków czystości i higienicznych dla dzieci naszego przedszkola (mydło, ręczniki papierowe, chusteczki). Proponowana składka to 10 zł. Prosimy o przelanie w miarę możliwości do skarbnika grupy w terminie do 20 marca 2021r.Dziękujemy za Państwa zrozumienie i wszelaką pomoc. Rada Rodziców


Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lędzinach przez mróz uszkodzona została nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego, z którego korzystają dzieci i młodzież. Dyrekcja bojąc się o ich zdrowie zagrodziła obiekt i umieściła kartkę o zamknięciu ze względu na uszkodzenia techniczne. Firma usługowa wyceniła koszt naprawy na 3 tys. złotych. Szkoła nie ma takich pieniędzy i nie może liczyć na wsparcie ze strony władz miasta. W innych przedszkolach i szkołach sytuacja jest podobna. Klub MKS Lędziny, który jest sportową wizytówką miasta musi żebrać na utrzymanie na portalu zrzutka.pl (szerzej piszemy o tym na str. 10).

 

Co na to burmistrz Krystyna Wróbel? Wydaje za pieniądze podatników bezpłatną gazetę, która stała się jej tubą propagandową i narzędziem ataku na opozycję.

 

Co tam można przeczytać na temat sytuacji finansowej miasta?

- Obecna sytuacja finansowa Lędzin wynika wprost z decyzji radnych z klubu „Wspólnie dla Lędzin”, którzy nie zgodzili się w 2020 roku na emisję obligacji w wysokości 4,5 mln zł. Należy przypomnieć, że mieliśmy w tamtym roku do spłaty zadłużenie po moim poprzedniku w wysokości około 3,3 mln zł. Dodatkowo nie zrealizowały się dochody zgodnie z planem na 2020 r.

 

Stanowisko klubu radnych „Wspólnie dla Lędzin” zamieszczone na profilu fb
ILE KOSZTUJĄ MIESZKAŃCÓW FANABERIE BURMISTRZ LĘDZIN KRYSTYNY WRÓBEL?

  • Wykup działki przy ulicy Murckowskiej z odsetkami 1,3 mln zł.
  • Odszkodowanie dla niesłusznie zwolnionego pracownika 50 tys. zł.
  • Kończąca się sprawa w sądzie z Fundacją, do zapłaty około 2,5 mln zł.
  • Wyemitowanie obligacji za 6 mln zł, na drogę Blych koszt około 1,3 mln zł.
  • Sprawa sądowa z firmą „Defero” która jest w toku ok. 100 tys. zł.
  • Zwrot niesłusznie pobranego podatku od podmiotu górniczego około 5,5 mln zł plus odsetki też około 5,5 mln zł (kwotę 11 lub 14 podaje mecenas na sesji przyjmijmy 11 mln zł).
  • n Corocznie dopłacamy do obiektu ORS Centrum ok. 1mln zł (kiedy zajmowała się tym Fundacja chcieli tylko 100 tys. zł).

To wspaniałe zarządzanie to prawie 17,5 mln zł niepotrzebnie wydanych pieniędzy podatników. Mamy zadłużenia prawie 20 milionów. Gdyby Radni z klubu „Wspólnie dla Lędzin” zgodzili się na emisję obligacji za 4,5 miliona w zeszłym roku, jak proponowała Krystyna Wróbel, mielibyśmy dziś już 24 miliony długu.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search