Aktualności

Aktualności

Pijany kierowca ujęty przez świadków

Godną naśladowania postawą wykazali się w sobotę (30 stycznia) w Bojszowach dwaj mężczyźni. Około godziny 18.30 jeden z nich przejeżdżając w rejonie skrzyżowania ulicy Gaikowej z Gościnną, zatrzymał się za oczekującym na czerwonym świetle samochodem Fiat. Kierowca tego pojazdu, pomimo upływu kilku cykli świetlnych nie potrafił ruszyć z miejsca.

Po krótkim czasie okazało się, że przyczyną tego prawdopodobnie jest jego stan nietrzeźwości. Zgłaszający wyciągnął kierującemu kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę i powiadomił policjantów. Wspólnie z innym kierowcą, który nadjechał akurat na skrzyżowanie, pilnował by nietrzeźwy kierowca nie oddalił się z miejsca do przyjazdu mundurowych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili przypuszczenia świadków. 29-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się też, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Świadkom zdarzenia gratulujemy obywatelskiej postawy i dziękujemy za udzieloną pomoc. Ich zdecydowana reakcja spowodowała, że pijany mężczyzna nie zdążył daleko zajechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze.

Pamiętaj! Jeśli widzisz jakieś przestępstwo, zareaguj, bo gdy nie reagujesz, to znaczy że akceptujesz!

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search