Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 8 września 2024 05:01
PRZECZYTAJ!
Reklama

Bezpłatna akcja znakowania zwierząt w Bieruniu

W Bieruniu ruszyła akcja bezpłatnego znakowania zwierząt. Teraz mieszkańcy mogą za darmo wszczepić tak zwane czipy swoim psom i kotom w dwóch wyznaczonych gabinetach weterynaryjnych. Zabieg ten pozwala na szybkie zidentyfikowanie i bezpieczny powrót zwierzaka do właściciela w przypadku jego zaginięcia.
Bezpłatna akcja znakowania zwierząt w Bieruniu

Miasto Bieruń wspólnie z Ogólnopolską Fundacją na rzecz Ochrony Zwierząt „ZWIERZ”, rozpoczęło darmową akcję znakowania zwierząt.

- Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę mikroprocesora, zwanego potocznie czipem, który zawiera kod w postaci numeru identyfikacyjnego. To zabieg bezpieczny dla zwierząt i może być aplikowany w każdym wieku - wyjaśnia Małgorzata Matyja Szczotka, z Ogólnopolskiej Fundacji na rzecz Ochrony Zwierząt „ZWIERZ”.

Mieszkańcy Bierunia mogą z niego skorzystać za darmo.

- Akcja realizowana jest bezpłatnie w dwóch gabinetach  weterynaryjnych na terenie miasta:   AMIGO w Bieruniu Nowym i Vita-Vet w Bieruniu Starym – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Bieruniu - Chcemy, by mieszkańcy skorzystali z tej możliwości, ponieważ jest to najskuteczniejszy sposób na zapobieganie długotrwałym poszukiwaniom, gdy zwierzę zaginie.  

Co ważne, akcja obejmuje wszczepienie mikroczipa wraz z pierwszym wpisem do bazy. Dzięki temu prostemu zabiegowi, który trwa zaledwie kilkanaście sekund, możliwe jest natychmiastowe zidentyfikowanie właściciela zaginionego zwierzęcia.

- Jeśli zamierzamy udać się do gabinetu weterynaryjnego powinniśmy wcześniej przedzwonić i umówić się na termin, a na miejscu wszelkie procedury wytłumaczy nam lekarz weterynarii. zwierzę nie musi być specjalnie przygotowany, nie musi być na czczo - mówi Oliwia Kwela z  Ogólnopolskiej Fundacji na rzecz Ochrony Zwierząt ZWIERZ.

Porozumienie zawarte pomiędzy Urzędem Miejskim w Bieruniu a Fundacją ZWIERZ opiewa na kwotę 10 tys. zł - z czego połowę finansuje miasto, a połowę fundacja.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama