Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 16 listopada podpisał umowę z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytutem Technologii Eksploatacji z siedzibą w Radomiu. Na cykl szkoleń NFOŚiGW przekaże 240 tysięcy złotych.
W ramach przedsięwzięcia „Rozwój kompetencji merytorycznych strażaków poprzez teoretyczne i praktyczne szkolenie z zakresu zasad likwidacji chemicznych zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz minimalizacji ich skutków” zaplanowano cykl szkoleń, w których wezmą udział strażacy PSP i OSP.
Zajęcia pozwolą na nabycie praktycznych umiejętności postępowania z chemikaliami i mikroorganizmami, potencjalnie występującymi podczas akcji ratowniczych. Szkolenia zostaną przeprowadzone w 2 wariantach: szkolenie stacjonarne (zajęcia teoretyczne i praktyczne) oraz szkolenie e-learningowe (zajęcia teoretyczne).
– Edukacja ekologiczna to fundamentalny element ochrony środowiska. Dzięki dzisiejszej umowie z Siecią Badawczą Łukasiewicz zostaną wyszkoleni strażacy z PSP i OSP. Rozwój ich kompetencji merytorycznych pomoże im w działaniach związanych z likwidacją chemicznych zagrożeń dla środowiska naturalnego. Nie będą to tylko zajęcia teoretyczne, strażacy nabędą praktyczne umiejętności, które wykorzystają podczas akcji ratowniczych – mówi Sławomir Mazurek, wiceprezes zarządu NFOŚiGW.
Podczas szkoleń stacjonarnych będą wykorzystywane laboratoryjne stanowiska badawcze oraz pomoce dydaktyczne, przygotowane przez Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji, a w szczególności opracowane w ramach niniejszego projektu: prezentacje multimedialne, instrukcje ćwiczeń wraz z kartami pracy i skrypt.
Napisz komentarz
Komentarze