Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 16:21
PRZECZYTAJ!

Odtrucie alkoholowe a wszycie esperalu

Metody leczenia alkoholizmu są bardzo różnorodne i zawsze warto je konsultować ze specjalistami. Najczęściej polecane są takie rozwiązania jak wszycie esperalu, odtruwanie alkoholowe i terapia psychologiczna. Połączenie tych kilku sposobów leczenia daje szansę na odzyskanie pełnej abstynencji w swoim życiu! Na czym zatem polega odtrucie alkoholowe? Czym cechuje się wszycie esperalu i jakie daje efekty? Gdzie znajdziemy pomoc w walce z alkoholizmem?
  • 18.01.2024 09:23
Odtrucie alkoholowe a wszycie esperalu

Odtrucie alkoholowe

Pamiętajmy o tym, że odtrucie alkoholowe w Warszawie powinno zostać przeprowadzone pod czujnym okiem specjalisty. Ten proces polega na kilku  czynnościach, które skonsultować należy ze specjalistą. Pierwszym krokiem jest diagnoza pacjenta, bazująca na badaniach krwi i testach medycznych - określają one poziom obecnych substancji toksycznych w naszym organizmie. Następnie stosuje się środki farmakologiczne, które pozwalają usuwać toksyny, nawadniać organizm i zmniejszać negatywne skutki zespołu abstynenckiego. W wielu przypadkach podaje się także leki nasenne lub uspokajające, dzięki czemu proces detoksykacji przebiega łagodniej. Osoby chore mogą liczyć na pomoc specjalistów z firmy Alkater, którzy doskonale znają się na leczeniu uzależnienia od alkoholu. To zespół doświadczonych pielęgniarek i lekarzy, stosujący nowoczesne rozwiązania, dopasowane do potrzeb pacjenta i stanu organizmu. 

Wszycie esperalu

Jednym z rozwiązań w leczeniu alkoholizmu jest także wszycie esperalu. Kiedy warto postawić na wszywkę alkoholową? To dobre rozwiązanie wtedy, gdy mamy do czynienia z następującymi problemami:

  • Kłopoty zdrowotne dotyczące nadmiernego spożycia alkoholu - jeżeli trunek negatywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, zaszycie alkoholowe może być bardzo pomocne. 
  • Nadmierna konsumpcja alkoholu - gdy nie mamy już kontroli w ilości spożywanych trunków, poprośmy o pomoc specjalistów z firmy Alkater. 
  • Trudności w zaprzestaniu picia - samodzielne zaprzestanie picia alkoholu bywa bardzo wymagające dla osoby chorej. 
  • Epizody upojenia alkoholowego - powtarzające się epizody upijania to kolejne wskazanie do zastosowania esperalu. 
  • Kłopoty rodzinne lub zawodowe dotyczące alkoholu - nadmierne picie alkoholu może przekładać się na nasze życie społeczne, rodzinne i zawodowe. 

 Esperal może stanowić deskę ratunku także wtedy, gdy próby odstawienia trunku na własną rękę nie odnoszą skutków, a uzależnienie przez cały czas się utrzymuje i utrudnia normalne funkcjonowanie. 

W jakim miejscu wszywany jest esperal? Okazuje się, że wszywka alkoholowa wszczepiana jest pod skórę, zazwyczaj w okolicy ramienia. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz, a proces wszczepienia trwa jedynie kilka minut. Co do lokalizacji, jest ona różna, w zależności od preferencji lekarza lub indywidualnych cech pacjenta. Istotne jest to, że wszywka alkoholowa nie jest odpowiednia dla każdego, a przeciwwskazania omówimy podczas konsultacji z lekarzem. Taka forma terapii uzależnienia od alkoholu jest nazywana terapią odstraszającą (awersyjną).

Materiał zewnętrzny