Sport

Sport

Bierunianka Joanna Podedworny Wicemistrzynią Europy U-17 w badmintonie

 

Jeszcze nie ochłonęliśmy po olimpijskim tryumfie Dawida Tomali, chodziarza z Bojszów, gdy znakomite wieści napłynęły do nas ze Słowenii. Zawodniczka UKS Unia Bieruń została wicemistrzynią Europy do lat 17 w badmintona. To historyczny sukces dla polskiego młodzieżowego badmintona. Przypomnijmy, że dwa lata temu na tej samej imprezie bierunianka zdobyła brąz. Jest gwiazdą i ogromną nadzieją dla tej dyscypliny sportu w Polsce.

 

Joanna Podedworny na tegorocznych ME U-17 rozegrała kilka doskonałych spotkań. Przez turniej przeszła jak burza ulegając dopiero w finale uległa Bułgarce Kaloyanie Nalbantovej. 

Joanna Podedworny urodziła się w 2005 roku. Od kilku lat jest stypendystką sportową Miasta Bierunia.12 września otrzymała nagrodę sportową Burmistrza Miasta Bierunia w kategorii SPORTOWIEC ROKU.

UKS Unia Bieruń to klub badmintonowy z wieloletnią tradycją. Od ponad 10 lat specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży. Prowadzi grupy rekreacyjne i wyczynowe. Zawodnicy tego klubu to wielokrotni mistrzowie Polski i medaliści mistrzostw Europy.

 

foto: FB UKS Unia Bieruń

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search