Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 08:13
PRZECZYTAJ!

Bierunianka Joanna Podedworny Wicemistrzynią Europy U-17 w badmintonie

Jeszcze nie ochłonęliśmy po olimpijskim tryumfie Dawida Tomali, chodziarza z Bojszów, gdy znakomite wieści napłynęły do nas ze Słowenii. Zawodniczka UKS Unia Bieruń została wicemistrzynią Europy do lat 17 w badmintona. To historyczny sukces dla polskiego młodzieżowego badmintona. Przypomnijmy, że dwa lata temu na tej samej imprezie bierunianka zdobyła brąz. Jest gwiazdą i ogromną nadzieją dla tej dyscypliny sportu w Polsce.

Joanna Podedworny na tegorocznych ME U-17 rozegrała kilka doskonałych spotkań. Przez turniej przeszła jak burza ulegając dopiero w finale uległa Bułgarce Kaloyanie Nalbantovej.

Joanna Podedworny urodziła się w 2005 roku. Od kilku lat jest stypendystką sportową Miasta Bierunia.12 września otrzymała nagrodę sportową Burmistrza Miasta Bierunia w kategorii SPORTOWIEC ROKU.

UKS Unia Bieruń to klub badmintonowy z wieloletnią tradycją. Od ponad 10 lat specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży. Prowadzi grupy rekreacyjne i wyczynowe. Zawodnicy tego klubu to wielokrotni mistrzowie Polski i medaliści mistrzostw Europy.