Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 10:18
PRZECZYTAJ!

Modelarze nie próżnują…

14 zawodników z 18. modelami wzięło udział w XIII Powiatowych zawodach modeli zdalnie sterowanych Rc, które odbyły się na torze modelarskim w Lędzinach. Otwarcia zawodów, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu oraz Bielska i Mysłowic dokonał wicestarosta Konrad Mateja. Uczniowie zmierzyli się w trzech konkurencjach.

Jako pierwsi wystartowali uczniowie z klas 2-5. Tu najlepsza okazała się Magda Stuczyńska (SP nr 13 Mysłowice), drugie miejsce zajął Jakub Gembołyś (SP nr 1 Świerczyniec), a trzecie Filip Chrząszcz (SP nr 3 Bieruń). W konkurencji dzieci starszych (klasy 6-8) pierwsze miejsce zdobył Marcel Hożek (SP nr 1 Świerczyniec), drugie Kacper Stuczyński (SP nr 13 Mysłowice), trzecie Jakub Kuliński (SP nr 1 Imielin). Ostatnią konkurencją była Klasa Otwarta „Open”. W tej kategorii wygrał Kacper Stuczyński (SP nr 13 Mysłowice), tuż za nim na podium uplasował się Maciej Jura (Bielsko), trzecie miejsce wywalczył Wiktor Ryszka (Bieruń). Zawody oceniała komisja sędziowska w składzie: sędzia główny zawodów Marek Lizak, sędziowie pomocniczy Sylwia Komandera, Ryszard Jura. Kierownik zawodów Wojciech Mrozek, Chronometrażyści: Wojciech Chrząszcz, Kacper Mrozek, Maciej Jura.

Tradycyjnie nad całością zawodów czuwał Prezes Zarządu Powiatowego LOK - Franciszek Musioł. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Bieruńsko-Lędziński oraz innych sponsorów. Dekoracji zawodników dokonali Konrad Mateja - wicestarosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, prezes ZP LOK Franciszek Musioł, sędzia Marek Lizak oraz Wojciech Mrozek.

Warto przypomnieć, że 1 października na terenie lotniska modelarskiego mieszczącego się przy ul. Warszawskiej w szranki stanęło 15 zawodników z 18. modelami w ramach XXIV edycji Powiatowego „Święta Latawca”. Zawody, w których uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych znajdujących się w naszym powiecie oraz Mysłowicach, organizacyjnie wsparł Powiat Bieruńsko-Lędziński.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk starosty Bernarda Bednorza, prezesa ZP LOK Franciszka Musioła oraz głównego sędziego zawodów Marka Lizaka odebrali: Franciszek Dubiel, Jakub Gembołyś oraz Mikołaj Milczanowski, którzy zwyciężyli w kategorii latawców płaskich (dzieci do klasy 2). W kategorii latawców płaskich (klasa 3 - 5) najlepszymi okazali się Filip Chrząszcz, Jakub Pecka, Igor Pecka. Zwycięzcami w kategorii latawców płaskich (klasa 6- 8) Nazarii Khukhrianskyi, Marcel Hożek oraz Kacper Stuczyński. Nagrody otrzymali również zwycięzcy w kategorii latawców przestrzennych (klasa 4-8), którymi zostali Kacper Stuczyński, Magda Stuczyńska oraz Nazarii Khukhrianskyi.

źródło: powiatbl.pl