Aktualności

Aktualności

Policja czuwała nad bezpieczeństwem biegaczy

 

Na terenie KWK Piast rozpoczęły się obchody 40. rocznicy podziemnego strajku w tej kopalni. Na trasie pomiędzy górniczymi szybami w Bieruniu i Lędzinach odbył się bieg uliczny „Ocalić od zapomnienia”  upamiętniający wydarzenia sprzed lat. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwali policjanci z bieruńskiej drogówki, których wsparli również strażacy i strażnicy miejscy. Mundurowi zabezpieczali trasę na odcinku 25 kilometrów.

Celem policyjnych działań było zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom biegu ulicznego, jak i ruchu kołowego na trasie, która przez organizatora została wyznaczona na 25-kilometrowym odcinku pomiędzy Bieruniem a Lędzinami. Mundurowi zabezpieczali ulice, którymi przemieszczali się uczestnicy biegu. Na niektórych odcinkach konieczne było kierowanie ruchem drogowym, na innych chwilowe całkowite zamknięcie dróg. Wszystkie działania po to, by zminimalizować wszelkie utrudnienia w ruchu związane z wykorzystaniem dróg w sposób szczególny.

Dzięki zaangażowaniu policjantów ruchu drogowego oraz innych służb, a także zdyscyplinowaniu kierowców, wczorajsze wydarzenie przebiegło spokojnie i bezpiecznie.

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search