Aktualności

Aktualności

Sprawili radość maluchom

Previous Next

 

Hojność i zaangażowanie przyjaciół Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Lędzinach przyniosły efekty. W placówce powstał ogród sensoryczny.

 

O problemach Miejskiego Przedszkola nr 1 w Lędzinach pisaliśmy już na naszych łamach. Miejska placówka nie ma pieniędzy na nic. Doszło do tego, że rodzice musieli zrzucać się na środki czystości dla maluchów. Mimo tej upokarzającej sytuacji przyjaciele  przedszkola nie poddają się. Dyrekcja, pracownicy i rodzice mieli marzenie o stworzeniu dla dzieci ogrodu sensorycznego i udało się!

Dyrektor Joanna Chowaniec przygotowała podziękowania dla wszystkich osób, firm i instytucji, które zaangażowały się w ten projekt.

Marzenia i wizje o pięknym ogrodzie spełniły się w niespełna rok. Nasze dzieci na co dzień mogą korzystać z altany zasponsorowanej przez Biuro Rachunkowe Hando. Dookoła rozpościera się wspaniały ogród sensoryczny podzielony na strefy, które każda grupa przedszkolna będzie pielęgnować. Kolorowe kwiaty, pachnące zioła, różnokolorowe krzewy i rośliny wszystko wygląda bajecznie, a przede wszystkim będzie służyć dzieciom rozwijając ich zmysły, motorykę oraz poprawiając koncentrację uwagi. Cały ogród sensoryczny powstał dzięki hojności Rodziców, sponsorów, lokalnych firm i przyjaciół przedszkola.

To dzięki pracy i zaangażowaniu Pani Bogusi z firmy ARALIA, która dopracowała każdy najmniejszy szczegół nasz plan, pomysł i wizja mogły stać się rzeczywistością. Pamiętam pierwsze spotkanie z Panią Bogusią i mały niepokój w jej oczach....co z tego wszystkiego wyniknie??? Jednak szybko pojawił się projekt w który włożyła naprawdę wiele serca i czasu.

Szczególne podziękowania należą się również Radzie Rodziców, Paniom Karolinie Brzezina oraz Dagmarze Załachowskiej. To one były motorem napędowym całej akcji, wspierały Nas od samego początku w dążeniu do celu, pomogły szukać sponsorów i ludzi chętnych do pomocy.

To właśnie dzięki ich zaangażowaniu nawiązaliśmy współpracę z Panią Martyną Kociak z firmy Tina- desing, bez której nie udałoby się zebrać wystarczających środków pieniężnych. To ona bezinteresownie zaangażowała się w promocję naszego przedsięwzięcia. Dzięki temu zebraliśmy łączną kwotę 10301zł.

Do tej pory aż 55 osób wsparło nas na akcji zrzutka za co naprawdę z całego serca każdemu z osobna dziękuję – Przede wszystkim Rodzicom Dzieci Naszego przedszkola, osobom prywatnym,anonimowym darczyńcom oraz firmom:

Biuro Rachunkowe Hando Aleksandra Jonik
Firma ARALIA- Bogusława Janota
Sklep odzieżowy Inez Fashion – Agnieszka Jendrusiewicz
Sklep Wkrecik.pl -Agata Feculak
Pracownia fryzur Barbara Walczak
Golden NIKO- Lombard Lędziny długosza 36, pożyczki pod zastaw wszystkiego -Piotr Wołowik
Tina Design Studio -Martyna Kociak
Marcin Majer- Radny powiatu bieruńsko- lędzińskiego
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Partner w Lędzinach.

Szanowni Państwo to może pierwsze nasze wspólne przedsięwzięcie ale mam nadzieję, że nie ostatnie. Razem z całą społecznością przedszkola mamy wiele pomysłów, wiele celów do zrealizowania. I teraz już wiemy, że razem uda nam się wszystkie zrealizować.

Joanna Chowaniec
– dyrektor przedszkola wraz z całą społecznością przedszkolną

Śledź nas

Social & newsletter

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search