Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 12:32
PRZECZYTAJ!

Szybowali w hali

W imielińskiej Hali Sportowej odbyły się XXV Powiatowe Zawody Modeli Szybowców Halowych. Organizatorem przedsięwzięcia, wspieranego przez Powiat Bieruńsko-Lędziński, był Zarząd Powiatowy i Wojewódzki LOK, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Gmina Imielin.

W zawodach, których otwarcia dokonał dyrektor Zarządu Wojewódzkiego LOK Ryszard Kasprzyk udział wzięło 42 zawodników. Była to młodzież szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu oraz modelarze miast zaprzyjaźnionych Mysłowic, Bielska oraz Grodkowa, Nowego Targu i Suwałk.

W kategorii szkół do 2 klasy rzut z balkonu najlepszy okazał się Franciszek Dubiel (Przedszkole Imielin), drugie miejsce zajęła Milena Richter (SP nr 3 Bieruń), a trzecie Paweł Kostka (SP nr 3 Lędziny). W kategorii szkół do 5 klasy rzut z balkonu pierwsze miejsce wywalczył Filip Chrząszcz (SP nr 3 Bieruń), kolejne Monika Kawa (SP nr 3 Grodków) oraz Aurelia Żukowska (OSiR Suwałki). Pierwsze miejsce w kategorii szkół do 8 klasy rzut z parkietu należało do Bartosza Żukowskiego (OSiR Suwałki), tuż za nim na podium stanął Marcel Włodarz (CK Niepołomice), a 3 miejsce przypadło Zygmuntowi Pająkowi (SP nr 3 Grodków). W kategorii „Open” triumfował Marcel Hożek, drugie miejsce należało do Jarosława Richter natomiast trzecie zajął Grzegorz Pukowiec wszyscy z bieruńskiej modelarni.

Modelarzem roku 2023 został Marcel Hożek  z Modelarni LOK w Bieruniu, zaś tytuł Modelarnia roku 2023 zdobyła Modelarnia LOK w Imielinie.

Ponadto Pucharem Starosty wyróżnione zostały również:

• Modelarnia LOK przy DK „Sokolnia” w Imielinie
  • Modelarnia LOK w Lędzinach
  • Modelarnia LOK w Bieruniu
  • Sekcja Żeglarska i wolontariatu przy PZS w Lędzinach

Puchary, medale i dyplomy, ufundowane m.in. przez powiat wręczyli Przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica, sekretarz Miasta Imielin Bożena Cała oraz dyrektor ZW LOK Ryszard Kasprzyk. Nad całością zawodów czuwał Franciszek Musioł. Przerwy między lotami uświetniły pokazy modelarzy z modelarni powiatowej LOK samolotami zdalnie sterowanymi. Zawodników biorących udział w zawodach odwiedził również święty Mikołaj, który wręczył im upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.